בשנים האחרונות  חופי הים זיקים וניצנים נוהלו ע"י זכיינים שונים, ובכך סבלו תושבי הדרום מבעיה חמורה  של  העדר הסדרי חניה,  פיקוח בחופים, סדר,  נקיון, בעיה של נגישות לנכים , גביית תשלום גם עבור המתרחצים, בטענה שזהו מחיר עבור באי הקמפינג, בעוד שברחבי ישראל לא גובים תשלום עבור כניסה לחופים. 

החופים היו מלוכלכים בבקבוקים, ערמות פחמי מדורה, פגר של צב ים, רשתות קרועות, צמיגים משומשים  וגם סכנה מפעילות של עשרות רכבים וטרקטורונים משתוללים ומסכנים את הרוחצים.

בנוסף בחופים התקיימו אירועים ללא רשיון עסק, האירועים  היוו השתלטות על חופים ציבוריים,האירועים התקיימו ללא ביטוח, ללא שירותי הצלה ובגבייה של דמי חנייה האסורים על פי חוק.  

במשטרה חושדים שזהו נסיון להפעיל גן אירועים ומסיבות בחוף ניצנים. בשבועות האחרונים התקיימו במקום אירועים פרטיים אחדים, וחלקים מ׳חוף הקמפינג׳ אף נסגרו לטובתם. במועצה האזורית, טענו שהאירועים במקום התקיימו ללא רישיון עסק.

המשטרה הגישה בקשה לאסור לחלוטין על קיום אירועים מסוג זה בחוף, ובית־המשפט קבע כי אין לקיים במקום אירועים או מסיבות ללא קבלת היתרים.


הבשורה המשמחת

היום על פי החלטת בית משפט השלום באשקלון,  החופים יעברו לניהול של החברה הכלכלית במועצה האזורית חוף אשקלון , המשמעות הדבר החל ממחר חופי ניצנים וזיקים פתוחים לכלל תושבים והרוחצים ללא עלות כולל הכניסה לקמפינג תהיה גם ללא עלות.

ראש מועצת חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, הביע סיפוק רב לנוכח ההסכמה שקיבלה תוקף של פסק דין והורה על החזרת הזיכיון להפעלת חוף זיקים וניצנים לידי המועצה.

פרג'ון:  "החלטת השופט להפקיע את הזיכיון מידיו של הזכיין , שעשה בו שימוש לרעה, תאפשר למועצה להכשיר את החוף ואת המתקנים ולהעלות את רמת הניקיון והאחזקה בו. לצערי, הזכיין ניצל לרעה את הזיכיון ועשה בחוף כבתוך שלו , תוך פגיעה במתרחצים. זאת הסיבה שתבענו אותו בבית המשפט ואנחנו שמחים שהשופט קיבל את עמדתנו. החוף המרהיב חוזר עכשיו לידי הציבור". 

 רוצים להישאר מעודכנים הצטרפו אלינו לפייסבוק לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו